آلودگی هوا در ایران، تهران پیشنهاد دو روز تعطیلی را داد

کولاک در ارتفاعات تهران
تعداد جانباختگان بهمن و کولاک در ارتفاعات شمال تهران به ۱۲ تن رسید
دسامبر 28, 2020
لایحه حمایت از بانوان در مقابل خشونت
لایحه حمایت از بانوان ایرانی در دولت تصویب شد
ژانویه 4, 2021

آلودگی هوا در ایران، تهران پیشنهاد دو روز تعطیلی را داد

آلودگی هوای ایران

سازمان محیط زیست استفاده از سوخت مازوت را در برخی از نیروگاه های کشور تایید کرد. و آن را عامل مهم آلودگی هوا ی ایران در روزهای اخیر دانست. این سازمان خواهان دخالت قوه قضاییه شد.

معاون سازمان محیط زیست، آقای تجریشی عنوان کرده است: بر اساس امار گیری انجام شده، برخی از نیروگاه های تهران در هفته گذشته به استفاده از سوخت مازوت روی آورده اند. و این امر علت اصلی آلودگی هوا ی ایران می باشد. ما به دادستانی نامه زده و خواستار جلوگیری این اقدام شده ایم.

آقای تجرشی ادامه میدهد: که به علت سرد شدن هوا مصرف خانگی گاز افزایش یافته. و این امر باعث فشار بر روی منابع گاز شده است. به همین علت برخی از  واحد ها به استفاده از مازوت روی آورده اند. از جمله این واحد ها می توان به ریخته گری اشاره نمود.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرد که هوای تهران با شاخص میانگین ۱۴۸ برای گروه های حساس ناسالم می باشد. همچنین در ۱۹ ایستگاه این آلودگی در وضعیت قرمز بوده و برای همگان ناسالم می باشد.

بر اساس پیش بینی های سازمان هوا شناسی، این آلودگی هوا در کلان شهر های ایران مانند تهران، اصفهان ، مشهد ، اراک ، قزوین و تبریز همچنان ادامه خواهد داشت. به همین علت سازمان بهداشت از گروه های حساس مانند بانوان باردار، بیماران قلبی، بیماران مبتلا به آسم و سالمندان خواسته در خانه بمانند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست، آقای کلانتری اظهار کرد. که ظرفیت پالایشگاه ها از مازوت پر شده و بعلت تحریم هی موجود کسی خریدار آنها نیست. بنابراین مجبوریم که در برخی از نقاط از مازوت استفاده نماییم.

مدیرعامل شرکت برق اقای طرزطلب استفاده از سوخت مازوت را رد کرده. و عنوان کرد: هیچ یک از نیروگاه های تهران از مازوت استفاده نمیکنند. و نمیتوان آلودگی هوای تهران را به آن مربوط دانست.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، این شهر در سال جاری تنها ۱۵ روز هوای سالم و پاک داشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *