غنی سازی اورانیوم در هیچ سطحی برای ایران جایز نیست؛پامپئو

دموکرات ها مجلس سنا آمریکا را گرفتند
مجلس سنا ی آمریکا در اختیار دموکرات ها
ژانویه 7, 2021
تخم مرغ از بهمن ماه سال جاری بصورت فله عرضه می شود
ژانویه 11, 2021

غنی سازی اورانیوم در هیچ سطحی برای ایران جایز نیست؛پامپئو

پامپئو: ایران اجازه غنی سازی اورانیوم ندارد

بازدیدها: 11

به گزارش خبرنگاری پیشبرد نیوز، وزیر امور خارجه آمریکا آقای پامپئو با صدور بیانیه ای اظهار داشت. : این تهدید ایران مبنی بر غنی سازی اورانیوم. و اخراج بازرسان آژانس انرژی اتمی، حتی بالاتر از نقض برجام می باشد. ایران بر طبق معادهده حقوقی و توافق پادمانی NTP. باید به بازرسان آژانس اتمی اجازه بازدید و دسترسی بدهد. نقض این الزامات در تناقض با تعدات هسته ای برجام می باشد.

این بیانیه پامپئو در واکنش به طرح مجلس شورای اسلامی ایران در خصوص اخراج بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در صورت لغو نشدن تحریم ها می باشد.

وزارت خارجه ایالات متحده در این خصوص گفته است. : نه تنها آمریکا بلکه سایر کشورها نیز به پایبندی ایران به تعهدات خود اهمیت می دهند. این تهدید ایران تنها باعث انزوا و بیشتر شدن فشار ها می شود.

وزارت خارجه آمریکا ادعاهای بی اساس و پوچ خود را این گونه ادامه می دهد. : حامی شماره یک تروریسم در جهان ، نباید اجازه غنی سازی اورانیوم را در هیچ سطحی داشته باشد.

در پایان این بیانیه وزارت خارجه آمریکا عنوان کرد. که آمریکا از تداوم حضور و راستی آزمایی آژانس بین المللی هسته ای بر فعالیت های ایران حمایت می کند. و اخراج این بازرسان توسط ایران با محکومیت جهانی همراه خواهد بود.

در روز دوشنبه ۱۵ دی ماه سال جاری در مجلس ایران قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران تصویب شد. و دولت دستور اجرای قانون مزبور را صادر نمود. در پی آن سازمان انرژی اتمی تولید اورانیوم با غنای ۲۰ درصد را آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 19 =