تخم مرغ از بهمن ماه سال جاری بصورت فله عرضه می شود

پامپئو: ایران اجازه غنی سازی اورانیوم ندارد
غنی سازی اورانیوم در هیچ سطحی برای ایران جایز نیست؛پامپئو
ژانویه 10, 2021
بازگشایی مدارس
بازگشایی مدارس ابتدایی و هنرستانها از اول بهمن ماه سال جاری
ژانویه 13, 2021

تخم مرغ از بهمن ماه سال جاری بصورت فله عرضه می شود

بازدیدها: 7

طبق اظهارات معاونت بهداشت ، جهت ارتقای کیفیت بهداشت ملی. و تضمین سلامت تخم مرغ ، از ابتدای بهمن ماه سال جاری. عرضه آن تنها به صورت بسته بندی خواهد بود. اما با افزایش قیمت ناگهانی تخم مرغ این نگرانی به وجود آمد. که بسته بندی آن ، هزینه ای اضافی را بر قیمت تحمیل نماید.

بنابراین الزام اجرایی شدن این طرح به تعویق افتاد. چندی پیش دبیر کل کانون سراسری مرغ تخم گذار اعلام کرد. که بر اساس بخشنامه مشترک با سازمان بهداشت، عرضه تخممرغ از اول بهمن ماه بصورت بسته بندی خواهد بود. وی بسته بندی و شناسه دار کردن آن را راهی برای کنترل قیمت آن و جلوگیری از چند نرخی بودن دانست .

بهمن نقیبی معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور عنوان کرد. که طرح بسته بندی تخم مرغ جهت ارتقای بهداشت و سلامت عمومی می باشد. چرا که با بسته بندی تخم مرغ و درج تاریخ مصرف بر روی آن ، مصرف کنندگان امکان کنترل بیشتر دارند.

وی ادامه داد. که تخم مرغها باید در زنجیره سرد توزیع شوند. زیرا یک فرآورده دامی خام می باشد. که در صورت قرار گرفتن در دمای نا مناسب امکان فاسد شدن آن وجود دارد.

نقیبی تصریح کرد. که فکر می کردیم این فاز اجرایی تا بهمن ماه قابل اجرا باشد . اما شیوع آنفولانزا و نبود زیر ساخت های لازم در برخی از مناطق باعث عدم اجرای به موقع این طرح شد. از طرفی این نگرانی به وجود آمد. که بسته بندی تخم مرغ قیمت اضافی را بر مصرف کنندگان تحمیل نماید.

وی در پایان بیان داشت . که امیدوارم در سال اینده این طرح اجرایی شود. و وارد فضایی شویم که توزیع عمده تخممرغ بصورت بسته بندی اجرایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهار =