فرانسه در رابطه با ویروس کرونا در وضعیت اضطراری قرار گرفت

نگرانی اسرائیل از بازگشت بایدن به برجام
احتمال بازگشت جو بایدن به برجام، باعث نگرانی اسرائیل شده است
ژانویه 23, 2021
عیدی کارگران در سال ۱۴۰۰
عیدی کارگران ، امسال بین ۳ تا ۵ میلیون تومان خواهد بود
ژانویه 26, 2021

فرانسه در رابطه با ویروس کرونا در وضعیت اضطراری قرار گرفت

وضعیت فرانسه بحرانی است

طبق اظهارات مقامات بهداشتی کشور فرانسه، این کشور سومین دوره قرنطینه را در پیش دارد. و این امر برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا می باشد.

از هفته پیش در فرانسه قانون منع رفت و امد شبانه برقرار گشته است اما متاسفانه روند مبتلایان به این ویروس همچنان صعودی است.

پرفسور ژان فرانسوا با اشاره به اینکه گونه های جدیدی از ویروس کرونا در کشور در حال افزایش است. از دولت خواهان اقدام جدی شد. او اعلام کرد که فرانسه در وضعیت اضطراری قرار دارد.

بین ۷ تا ۹ درصد از مبتلایان در کشور فرانسه به گونه بریتانیایی کرونا مبتلا گشته اند. که سرعت انتقال بالایی نیز دارد. بنابراین مقامات این کشور معتقدند که یک دوره همه گیری دوم نیز در راه است. و اگر قوانین سفت و سختی بر قرار نشود ، کشور در وضعیت بحرانی و سختی قرار خواهد گرفت.

از پیدایش ویروس کرونا در فرانسه تا کنون محدودیت همگانی اعلام نشده بود. و تنها منع رفت و آمد شبانه از ساعت ۶ برقرار بوده است. اما مدارس همچنان صبح ها باز بوده اند.

پیشتر نخست وزیر فرانسه بیان کرده بود که اگر وضعیت بدتر شود. محدودیت های بیشتری وضع خواهد شد.

بر طبق مقررات جدید اگر یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا از طریق دریا یا مرز هوایی بخواهد وارد فرانسه شود. باید دارای تست کوید منفی باشد . و این تست حداکثر ۷۲ ساعت قبل از ورود وی به فرانسه انجام شده باشد.

رییس کمسیون اروپایی «اورسولا ون در لین » بیان کرد که باید جلوی سفرهای غیر ضروری گرفته شود. اما تا کنون اتحادیه اروپا با بازگشایی مرزها موافقت ننموده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *