طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها
تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها
نوامبر 29, 2020
مینو محرز- تولید واکسن کرونا در ایران
تولید واکسن کرونا در ایران تا پایان تیرماه
دسامبر 7, 2020

چین پرچم خود را بر روی ماه نصب کرد

چین پرجم خود را برر روی ماه قرار داد

بیش از ۵۰ سال از قرار گرفتن پرچم آمریکا بر روی ماه می گذرد. و اکنون چین نیز پرچم خود را بر روی سطح ماه قرار داد. چین دومین کشوری است که پرچم خود را بر روی سطح ماه نصب کرده است.

چین پرجم خود را برر روی ماه قرار داد

عکس منتشر شده از سازمان مدیریت ملی فضایی چین نشان میدهد. که این کشور پرچم قرمز رنگ خود را به همراه ۵ ستاره آن بر روی سطح ماه قرار داده است.

این عکس توسط دوربین کاوشگر چانگ-۵ از روی سطح ماه گرفته شده است. دو کاوشگر قبلی چین پرچم های این کشور را بروی بدنه و اجزای خود داشتند اما هیچ کدام قابلیت نصب عمودی این پرچم را بر روی سطح ماه نداشتند.

آمریکا در سال ۱۹۶۹ ، اولین پرچم خود را بر روی کره ماه توسط کاوشگر آپولو ۱۱ نصب نمود. سپس ۵ پرچم بعدی خود را در ماموریت های بعدی خود تا سال ۱۹۷۲ بر روی ماه نصب نمود.

نصب پرجم آمریکا توسط آپولو ۱۱ بر روی ماهعکسی از فضانورد آمریکایی آلدرین باز که در مقابل پرچم نصب شده آمریکا در سال ۱۹۶۹بر روی سطح ماه ایستاده است.

در سال ۲۰۱۲ ناسا عکس هایی منتشر کرد که در آنها نشان می داد هنوز این ۵ پرچم آمریکا بر روی سطح ماه وجود دارند اما به علت تابش نور خورشید بر آنها رنگ آنها سفید شده است.

اولین پرچم توسط فضا نورد آلدرین باز بر روی ماه نصب شد که به گفته وی این پرچم در نزدیکی آپلو نصب شد و احتمالا هنگام روشن شدن آپولو این پرچم از بین رفته است.

بیانیه چین در مورد این ماموریت:

به گزارش پیشبرد نیوز: چین در روزنامه ملی گلوبال تایمز اعلام کرد. که پرچم این دولت بر روی ماه یاد آور هیجان و الهامی است که در ماموریت آپولو حس شد.

ماموریت کاوشگر چانگ-۵ نمونه برداری از سنگ و خاک ماه و انتقال آنها به زمین بوده است. این کاوشگر در منطقه آتشفشانی منزرومکر در اقیانوس طوفان ها روی ماه فرود آمد.

اتمام پیام.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *