نقاشی سوخته بنکسی بنام ابله ها
نقاشی سوخته بنکسی به قیمت ۳۸۰ هزار دلار فروخته شد
مارس 13, 2021
برنامه نود بدون عادل فردوسی پور
بازگشت برنامه نود بدون عادل فردوسی پور؟!
مارس 14, 2021

حداقل حقوق کارگران در سال ۱۴۰۰ تصویب شد

حداقل دستمزد کارگران

شورای عالی کار در ایران حداقل دستمزد کارگران در سال ۱۴۰۰ را معادل ۲ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان تعیین نمود. این رقم به میزان ۷۴۶ هزار تومان نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ایران جناب آقای محمدشریعتمداری پس از جلسه ای چند ساعته با شورای عالی کار; از افزایش ۳۹ درصدی حقوق پایه اداره کار خبر دارد. حقوق پایه اداره کار ۱ میلیون و ۹۱۲ هزار تومان بوده است. 

بر اساس مزایای مسکن، بن خوار و بار و حق اولاد; حداقل دستمزد کارگران برای یک خانواده ۳ نفره مبلغی حدود ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود .

فعالان کارگری اعلام کردند; که برای تامین حداقل های نیاز یک خانواده کارگری که بیش از یک فرزند دارند; دو برابر این مبلغ نیاز است. 

کمک هزینه مسکن برای کارگران که پارسال ۳۰۰ هزار تومان بوده است; اکنون دو برابر شده و مبلغ ۶۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است. البته هنوز تصویب نشده است; و باید هیات وزیران آن را تایید نماید. تا در فیش حقوقی سال ۱۴۰۰ کارگران لحاظ شود.

رییس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار پیشتر اعلام کرده بود; که هزینه متوسط یک خانواده کارگری در ایران معادل ۸ میلیون و ۷۳۵ هزار تومان می باشد. 

تعیین حقوق پایه کارگری در پایان هر سال بر اساس تورم در پایان آن سال می باشد. و همواره اختلاف نظرهای متعددی در رابطه با آن وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *