معاونان، وزیر جدید علوم را تا آخرین لحظه همراهی کنند/انتقال تجربیات به خوبی انجام‌ شود

سعید محمد
گمانه‌زنی درباره سمت‌های جدید برای استفاده از حداکثر ظرفیت‌ها! کمک حال دوران تحریم، سعید محمد در کرسی ستاد اجرایی فرمان امام
آگوست 28, 2021

معاونان، وزیر جدید علوم را تا آخرین لحظه همراهی کنند/انتقال تجربیات به خوبی انجام‌ شود

وزیر پیشین علوم با تاکید بر اینکه نیازمند بازنگری در روش های اجرای برنامه های آموزش عالی هستیم، گفت: هیچ واحدی نباید از حرکت بایستد تا تغییر و تحولی در مدیریت انجام شود. باید شاهد سرعت کارها باشیم.

دکتر منصور غلامی در اولین جلسه شورای معاونان وزارت علوم در دولت جدید که با حضور دکتر محمدعلی زلفی‌گل وزیر جدید علوم برگزار شد، گفت: همه‌ ما وظیفه داریم برای پیشبرد برنامه‌های آموزش عالی خالصانه کار کنیم. مطمئن هستم همه همکاران در سراسر کشور نیز با انرژی مضاعف، از تغییر و تحول اتفاق افتاده  استقبال خواهند کرد و همچنان در خدمت به این نظام پیشرو خواهند بود.

وی گفت: تشکر می‌کنم از اینکه فرصت مجددی در اختیار من قرار گرفت تا از همه اعضای شورای معاونان که در این مدت اینجانب را یاری کردند، قدردانی کنم.

دکتر غلامی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت انتقال تجربیات از مدیریت قبلی به مدیریت جدید، خطاب به معاونان وزارت علوم تاکید کرد: حتماً دکتر زلفی‌گل را تا آخرین لحظه حضور در مدیریت، با قدرت همراهی کنید و باید این انتقال تجربیات به خوبی انجام شود.
وی ادامه داد: همواره تاکید کرده‌ام که همه بخش‌ها، گزارشات دقیق و با جزئیات خود را آماده کنند و به مدیران بعدی ارائه دهند تا وقفه ای در اجرای برنامه‌های کلان نظام آموزش عالی که مبتنی بر اسناد بالادستی و سیاست‌های اصلی نظام جمهوری اسلامی بوده است، پیش نیاید.
وی یادآور شد: برای پیشبرد سریع برنامه‌ها، نیاز به بازنگری در روش‌ها است. لذا هیچ واحدی نباید از حرکت بایستد تا تغییر و تحولی در مدیریت انجام شود. باید شاهد سرعت کارها باشیم.
همچنین دکتر زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در اولین جلسه خود با اعضای شورای معاونان وزارت علوم گفت: مدیریت در این شرایط که کشور درگیر مشکلات متعدد از جمله همه‌گیری بیماری کوئید ۱۹، محدودیت منابع اعتباری و تحریم‌های ظالمانه، مشکلات روحی و روانی به وجود آمده از عدم حضور دانشگاهیان در کلاس‌ها، هستند، بسیار سخت و دشوار است و کسانی که در مسئولیت‌های مختلف خدمت می‌کنند، حتماً عاشق کشورشان هستند.
وی افزود: مسئولان و مدیران در نظام آموزش عالی سرمایه‌های نمادین این سیستم هستند و باید قدردان آنها باشیم. من وظیفه دارم از همگی تشکر و قدردانی کنم. همچنین سپاسگزار خداوند هستم که جناب آقای دکتر غلامی به عنوان یک استاد بزرگ در دانشگاه بوعلی سینا قرار گرفتند و از همه مهم‌تر سر راه من قرار گرفتند و مسیر زندگی بنده را تغییر دادند. بی‌تردید اعتماد ایشان به بنده و واگذاری اولین مسئولیت اجرایی توسط ایشان موجب شد اولین جرقه‌های مسئولیت اجرایی در درون من روشن شود و امیدوارم که همواره در سیستم آموزش عالی کشور سربلند و سلامت باشند.
دکتر زلفی‌گل افزود: دعا می‌کنم که خداوند بزرگ به عمر، علم، عقل، عزت، سلامتی، امنیت و آرامش همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی، برکت عنایت کند تا همگی بتوانیم با تمام توان در خدمت این نظام باشیم.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم،
در ادامه این جلسه هر کدام از معاونان وزیر گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده و امور در دست اجرای حوزه خود را ارائه دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *