دستگیری سه مزدور دیگر در ونزوئلا
بازداشت 3 مزدور دیگر در ونزوئلا
می 11, 2020
آغاز لیگ برتر انگلیس از ۱۲ خرداد/ تاریخ بازی‌های نیمه نهایی و فینال جام حذفی آلمان اعلام شد
آغاز لیگ برتر انگلیس از ۱۲ خرداد/ تاریخ بازی‌های نیمه نهایی و فینال جام حذفی آلمان اعلام شد
می 12, 2020

روزبهانی: خانه سینما باید پیگیر بیمه بیکاری اعضایش باشد

بیمه بیکاری اعضای خانه ی سینما به نقل از محسن روزبهانی

بازدیدها: 7

پیشبرد نیوز: روزبهانی: خانه سینما باید پیگیر بیمه بیکاری اعضایش باشد/ بودجه ها را صرف زندگی بغرنج سینماگران کنید

به گزارش پیشبرد نیوز ، طراح جلوه های ویژه و برنده ۱۰ سیمرغ بلورین از جشنواره فجر “حسن روزبهانی” در خصوص بیکاری گسترده سینماگران در بحران کرونا برای توجه به وضعیت بد معیشتی هنرمندان گفت: امروزه وضعیت زندگی و معیشتی اهالی سینما بدتر از هر زمان دیگری است؛ بسیاری از سینماگران برجسته با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته اند و دست شان به شدت تنگ است و در این وانفسا خانه سینما به عنوان تنها نهاد صنفی سینماگران باید پیگیر بیمه بیکاری اعضایش باشد.

این سینماگر خطاب به مدیران سازمان سینمایی اظهار داشت: تا دیر نشده جشنواره های بی خاصیت و ریز و درشت سینمایی را تعطیل و بودجه های ده ها میلیاردی آن را صرف زندگی بغرنج سینماگران کنید! سال ها است که بسیاری از کارشناسان و اهالی سینما معتقدند این جشنواره ها هیچ نفعی برای سینمای کشور نداشته اند و حالا در این بحران کرونا با درایت و هوشمندی ویژه مدیران باید این جشنواره ها تعطیل شوند.

روزبهانی با بیان اینکه هر وقت جشنواره ای برگزار می شود از هزینه های چندین میلیاردی آن ها دچار بهت و شوک می شویم تصریح کرد: واقعاً معلوم نیست این بودجه هایی که در آمارهای رسمی سازمان سینمایی اعلام می شود چرا و چگونه در این جشنواره ها صرف شده است؛ در حالی که سینماگران شرمنده روی اعضای خانواده شان هستند و در تأمین دم دستی ترین و بدیهی ترین مایحتاج روزانه شان معطل مانده اند برگزاری این جشنواره ها چه نفعی دارد؟

این سینماگر افزود: نکته تأسف برانگیز آنجا است که مسئولان مرتب قول می دهند اما در عمل هیچ خبری نیست و به قول های شان عمل نمی کنند؛ امروز دیگر موعد عمل کردن به وعده ها و قول ها است چرا که هیچ وقت مانند امروز سینماگران در زندگی شان دچار رکود و بحران و بیکاری و بی پولی نبوده اند!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =