دیگو مارادونا اسطوره فوتبال در کاخ ریاست جمهوری دفن می‌شود

ایان ماسک
الون ماسک سهامدار تسلا و کارآفرین فناوری، دومین مرد ثروتمند جهان
نوامبر 25, 2020
چلسی-لیونل مسی
چلسی برای جذب لیونل مسی وارد رقابت با منچسترسیتی می‌شود
نوامبر 28, 2020

دیگو مارادونا اسطوره فوتبال در کاخ ریاست جمهوری دفن می‌شود

دیگو مارادونا

پیشبرد نیوز: دیگو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتین و جهان در ۶۰ سالگی به علت حمله قلبی درگذشت. پیکر او در کاخ ریاست جمهوری آرژانتین به خاک سپرده می‌شود.

دیگو مارادونا که به تازگی شصت ساله شده بود، چندی قبل به علت لخته شدن خون در مغزش در بیمارستان بستری شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. وی دو هفته قبل از بیمارستان مرخص شد و به نظر می‌رسید که حال او بهبود یافته است. دیروز هنگامی که در منزل خود در بوینس آیرس در حال استراحت و طی کردن دوران نقاهت بود دچار حمله قلبی شد. با وجود تلاش پزشکان برای احیای او، این ستارۀ اسطوره‌ای از دنیا رفت.

آلبرتو فرناندس، رییس جمهور آرژانتین به علت درگذشت مارادونا، سه روز عزای عمومی در این کشور اعلام کرد. همچنین امروز دفتر ریاست جمهوری آرژانتین خبر داد که دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال جهان، در کاخ ریاست جمهوری این کشور به خاک سپرده می‌شود.

در جام جهانی ۱۹۸۶، دیگو مارادونا با بازی فوق العاده خود، با دو گلی که به تیم ملی انگلیس زد، باعث قهرمانی آرژانتین شد و لحظاتی بسیار به یاد ماندنی را در تاریخ فوتبال رقم زد. او در فینال جام جهانی ۱۹۸۶، به طور زیرکانه‌ای با دست خود گل زد و این گل به «دست خدا» معروف شد. مارادونا یکی از بزرگترین اسطوره‌های تاریخ فوتبال بوده و بسیاری از مردم هنوز هم او را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می‌دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *