تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

چلسی-لیونل مسی
چلسی برای جذب لیونل مسی وارد رقابت با منچسترسیتی می‌شود
نوامبر 28, 2020
چین پرجم خود را برر روی ماه قرار داد
چین پرچم خود را بر روی ماه نصب کرد
دسامبر 5, 2020

تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها

طرح اقدام راهبردی لغو تحریم‌ها

پیشبرد نیوز: در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، نمایندگان دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها را با ۲۳۲ رای موافق تصویب کردند.

حجت الاسلام «مجتبی ذوالنوری به عنوان نماینده درخواست کننده دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در این باره گفت: پیش از این جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات برجامی خود عمل کرده است. گزارش‌های مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز تاکید بر این ادعا است. اما آمریکا به عنوان یکی از طرفین برجام تحریم‌های بانکی را به صورت کاغذی لغو کرد. اما سایه سنگین تهدید و تحریم را به روی نظام بانک‌داری دنیا حفظ کرد و در ادامه از برجام خارج شد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه ۸ طرحی که سایر نمایندگان در رابطه با خروج از NPT و اصلاحات برجام داشتند، دراین طرح دیده شده است، گفت: در جلسات تدوین طرح، نمایندگان، صاحب نظران مجلس، مرکز پژوهش‌ها، سازمان انرژی اتمی، وزارت امور خارجه، سپاه، ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و دستگاه‌های مختلف حضور داشتند. این طرح در ۹ ماده تدوین شد.

ذوالنوری به تفاوت این طرح با طرح‌های دیگر اشاره کرد و گفت: این طرح مسیری برای تعطیل کردن تعهداتی که تاکنون اجرا کرده‌ایم، پیش بینی کرده. در پایان نیز طبق ماده ۹ جرم انگاری شده تا این قانون ضمانت اجرایی داشته باشد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شهادت شهید محسن فخری زاده، مطالبات مردم و درخواست‌هایی از مجلس شده است. این طرح از یک فوریت به دو فوریت تغییر کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه در جرم انگاری طرح از درجات یک تا ۸ طبق قانون مجازات اسلامی پیش بینی شده است، یادآور شد: کف جرم درجه ۴ تا درجه ۷ است که ۲۰ سال زندان دارد. برای افرادی که امتناع یا استنکاف یا ممانعت از اجرای این قانون دارند، ضمانت اجرایی در نظر گرفته شده است.

یک فوریت این طرح پیش از این و در جلسه ۱۲ آبان ماه تصویب شده بود. نمایندگان پس از تصویب دو فوریت این طرح شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گفت: ان شالله این طرح در نشست آتی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا در حقیقت هم کشور در بُعد امکانات صنعت هسته‌ای تقویت شده و هم جلوی یاوه‌گویی‌ها و اقدامات تروریستی دشمنان گرفته شود.

منبع خبر: ایرنا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *