افزایش غلظت «ازن» در برخی مناطق ‌پایتخت

کرونا کدام صنعت را به خاک سیاه نشاند؟
می 15, 2021
حسین دهقانی
معرفی آقای حسین دهقانی،مطالبه گرترین کاندیدای ششمین دوره ی انتخابات شورای شهر اصفهان
ژوئن 13, 2021

افزایش غلظت «ازن» در برخی مناطق ‌پایتخت

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ‌پایتخت هم‌اکنون در محدوده قابل قبول قرار دارد اما افزایش غلظت آلاینده «ازن» در برخی مناطق طی روز کاهش نسبی کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبحگاه امروز (۲۸ اردیبهشت ماه) در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

طی روز به‌تدریج بر تندی باد افزوده خواهد شد و پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده‌ «ازن» در برخی مناطق احتمال افزایش غلظت این آلاینده و کاهش نسبی کیفیت هوا وجود دارد همچنین با وزش باد نسبتا شدید در ساعات بعدازظهر احتمال گسیل گرد و خاک از مناطق مستعد می‌تواند باعث کاهش کیفیت هوا شود. با تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا اواخر وقت برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

صبح روز فردا (۲۹ اردیبهشت ماه) پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق افزایش تردد خودروها و افزایش غلظت آلاینده‌ها، کاهش کیفیت هوا را به‌ دنبال داشته باشد. به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. بااین حال افزایش غلظت آلاینده «ازن» در مناطق مستعد و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

با استمرار این شرایط جوی تا شامگاه فردا (۲۹ اردیبهشت ماه) برقراری وضعیت قابل‌ قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق ‌پایتخت پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی‌اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۲ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *