سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: تعداد مناطق قرمز کرونا به ۳ شهر کاهش یافت
می 15, 2021
در هیچ فرآیند دولتی نیاز به دریافت کپی شناسنامه نیست
می 15, 2021

آغاز موج گرمای هوا در اصفهان

اصفهان کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اشاره به اینکه بعد از تمام شدن موج بارش‌ها از امروز موج گرما در اصفهان شروع می شود، گفت: دمای هوا تا روز چهارشنبه این هفته بین ۶ تا ۸ درجه سانتیگراد گرم می شود.

آسیه آقایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه نقشه های هواشناسی بیانگر جوی ناپایدار تا اواسط هفته در استان است، اظهار کرد: براین اساس وضعیت جوی طی دو روز آینده در بیشتر مناطق استان قسمتی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتا شدید، تندباد لحظه ای، رگبار و رعد و برق به ویژه در نیمه غربی پیش بینی می شود.

وی با بیان اینکه بارش تگرگ در ارتفاعات و مناطق مستعد استان دور از انتظار نیست، افزود: امروز آبگرفتگی معابر و اختلال در تردد شهری در نیمه غربی استان پیش بینی می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان اصفهان با اعلام اینکه بیشینه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در بیشتر مناطق استان تغییر محسوسی نخواهد داشت، گفت: پیش بینی شده دمای هوای شهر اصفهان امروز در گرم ترین ساعات به ۲۹ درجه سانتیگراد و در خنک ترین ساعت فردا به ۱۴ درجه سانتیگراد برسد.

وی گرم ترین و خنک ترین شهرهای استان را به ترتیب آران و بیدگل با ۳۴ درجه سانتیگراد و بوئین و میاندشت با چهار درجه سانتیگراد اعلام کرد و افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته در ایستگاه مهاباد ۱۳.۴ میلیمتر، نطنز ۱۱.۷ میلیمتر، میمه ۵.۹ میلیمتر، فرودگاه ۵ میلیمتر، بادرود میلیمتر ۹، خوانسار ۶.۸ میلیمتر، اردستان ۵.۵ میلیمتر و ایستگاه شهر اصفهان نیم میلیمتر بارش باران گزارش شده است.

آقایی با بیان اینکه اوج بارش ها مربوط به روز گذشته بود و از امروز بارش ها ضعیف تر شده و به سمت مناطق غربی استان می رود، خاطرنشان کرد: بعد از تمام شدن موج بارش ها، موج گرما شروع می شود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان، اظهار کرد: از امروز روند افزایش دما در استان شروع شده و هوا تا روز چهارشنبه این هفته در مجموع بین ۶ تا ۸ درجه گرم می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *